Anasayfam Yap
   


aşk şarkıcısı… GÖKHAN TÜRKMEN...
Tarih: 13.12.2011
10107 Kez Okundu
0 yorum var.
Yazi Boyutu
aşk şarkıcısı… GÖKHAN TÜRKMEN

Şarkıları paylaşım sitelerinde milyonlarca kez dinlenmiş bir şarkıcı… Gönül adamı… Milyonların hayranlık duyduğu bir aşk şarkıcısı… GÖKHAN TÜRKMEN

Önceleri sadece internetten dinleyebiliyorduk. Canlı performanslarını sahne aldığı mekânlarda takip edebiliyor, şarkılarını internetten indirip müzik çalarlarımıza kaydedebiliyorduk… Ancak şimdi o milyonların kalbine taht kurmuş, konserleri tıka basa dolu, albümü yok satan bir ses sanatçısı… Kim bilir kaç kişinin anlatamadığı duygularının dili olmuş, kim bilir kaç kişi onun şarkılarıyla aşkını itiraf etmiştir… Bu sayı ünlü köşemizin konuğu, en duygusal şarkılarıyla hayranlarına unutulmaz müzik ziyafetleri yaşatan Gökhan Türkmen…

Ankara Style: Müzik aşkı ne zaman doğdu?

Gökhan Türkmen: Aslında küçüklüğümden beri hep vardı diyebilirim. Ama "Hayatım müzik" dediğim zaman 1997 senesidir.

A.S: İlk tanınmanız internet aracılığıyla oldu ve uzunca bir süre albüm çıkarmadınız. Bunun nedeni neydi?

G.T: Ben albüm çıkarmak isteyen biri değildim aslında. Şarkılar internette çok ilgi görünce kendime güvenim geldi ve ben de albüm çıkarabilirim diye düşünmeye başladım. Sonra da yapacaksam doğru düzgün bir albüm olmalı diyerek bekledim ve Aykut Gürel`le tanıştım. Uygun olduğunu düşünerek albüm çıkarmaya karar verdim.

A.S: Albüm çıkarana kadar ki çalışmalarınızı anlatır mısınız? Neler yaptınız o süreç içerisinde?

G.T: Yine sahnedeydim. 2000 yılından beri profesyonel olarak müzik yapıyorum.

A.S: Albümlerinizden biraz bahseder misiniz?

G.T: İlk albümümü 2008 yılında çıkardım. “Büyük İnsan” çıkış parçamızdı. Pop müzik kategorisinde olsa da sound olarak alaturka ağırlıklı bir albümdü diyebilirim. 2. albüm ise “Biraz Ayrılık”… 2010 yılında çıktı ve ilk albümden biraz daha farklıydı. Daha fazla enstrümanla daha geniş bir albüm oldu diye düşünüyorum. Şu ana kadar ise 7 klip çektik.

A.S: Son klipinizi anlatır mısınız?

G.T: Sözü müziği bana ait olan bir parça “Ayıp Ettin”… Yönetmen yine Aydın KETENAĞ. O zamanki kız arkadaşımın ağzından kendime yazdığım bir şarkı olduğundan şarkıyı klip boyunca bana eşlik eden sevgili Nora söyledi. Renkli, samimi ve güzel bir klip oldu. Tepkiler çok güzel.

A.S: Şarkılarınız arasında sizin için özel bir yere sahip olan var mı?

G.T: Yan Sen ve Bir Öykü diyebilirim...

A.S: Duygusal bir kişiliğe sahip misiniz? Yoksa gerçekçi olmayı mı seversiniz?

G.T: Duygusal değil duyarlı bir adamımdır. Realistim çoğu zaman.

A.S: Bir röportajınızda “Aşk adamı değilim” diye bir yorumda bulunmuşsunuz. Bunu biraz açar mısınız?

G.T: Melankolik, aşırı duygusal bir adam değilim. Az önce de dediğim gibi etrafıma fazlasıyla duyarlı bir adamım. Hayatı pozitif ve eğlenceli yaşamayı severim.

A.S: Ama bu kadar şarkı da boşuna yazılmıyor, değil mi?

G.T: Sonuçta bu toplumda yaşıyorum ve biz arabesk bir toplumuz. O yüzden duygusal parçaların çıkması olağan bir durum :) Şaka bir yana duygusal şarkılar yapmanız sizi romantik ve çok duygusal bir adam yapmaz. Önemli olan gamsız olmamak…

A.S: Kendinizi eleştirdiğiniz olur mu? Kendinizi beğenir misiniz?

G.T: Kendimi övmeyi sevmem; ama benden iyi bahsedilmesi hoşuma gider. Elimden geldiği kadar da düzgün bir adam olmaya çalışırım. Ukala değilim ama narsislik var biraz :)

A.S: Bu kadar tanınmak ve bu kadar büyük bir kitle tarafından beğenilmek üzerinize bir sorumluluk yüklüyor mu?

G.T: E tabi ki yüklemez mi? Sanatçının örnek olması gerektiğine inanmasam da ister istemez sokağa çıktığınızda bir yere gittiğinizde düzgün davranmak zorundasınız. Üstünüze başınıza dikkat etmek zorundasınız. Etrafınızdaki insanları bile seçmek zorunda kalıyorsunuz. Gerçi ben her zaman böyle şeylere dikkat eden bir adamım.

A.S: Bayanlarda sizi en çok etkileyen şey nedir?

G.T: Zekâ!

A.S: “Büyük İnsan” parçasının epey duygusal bir hikayesi var sanırım. Biraz bu hikâyeden bahseder misiniz?

G.T: Sözü müziği Serkan`a ait olduğundan ona sormak lazım :)

A.S: Biraz da konser programından bahsedelim. Ekim ayı içerisinde ve sonrasında konser ya da turne çalışmalarınız var mı?

G.T: Evet yoğun bir tempoya gireceğiz ekimle beraber. En yakın konserimiz 28 Eylül`de Jolly Joker Balance/Taksim`de. Uzun zaman sonra İstanbul`da vereceğimiz ilk konser olacak ve farklı olacak diye düşünüyorum...

A.S: Dergimiz bir Ankara kent dergisi. Her konuğumuza da bu nedenle Ankara ile ilgili birkaç soru yöneltiyoruz. Bize Gökhan Türkmen için Ankara ne ifade ediyor, anlatır mısınız?

G.T: Ankara`da vakit geçirmeyi seviyorum. Konsere geldiğimde işim yoksa ekstradan bir gün daha kalmak isterim. Ancak deniz aşığı biri olduğumdan çok fazla kalamıyorum ne yalan söyleyeyim :)

A.S: Ankara’ya sadece iş için mi geliyorsunuz, yoksa başka gerekçelerle de geldiğiniz oluyor mu?

G.T: Genelde iş için geliyorum.

A.S: Ankara’da sizi en çok etkileyen ve gitmekten zevk aldığınız yer neresi? Bu bir mekân da olabilir, bir orman ya da anıt gibi bir yer de olabilir.

G.T: Arjantin caddesini seviyorum...

A.S: Okuyucularımıza son olarak söylemek istediğiniz bir şey var mı?

G.T: Öncelikle sizlere çok teşekkür ederim bu güzel sohbet için… Sevenlerime de sevgiler yolluyorum buradan. Her şey gönüllerince olsun...

 

RESİMLER
aşk şarkıcısı…
aşk şarkıcısı… GÖKHAN TÜRKMEN
aşk şarkıcısı…
aşk şarkıcısı…
ZİYARETÇİ YORUMLARI...
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz ekleyin.
SİZİN YORUMUNUZ...
Yorumlarınız bizim için önemlidir
Ad Soyad....:
      
Not Başlığı....:
Notunuz......:

Posta Kutusu Medya Tanitim - 2011 Tüm Haklari Saklidir.
Bu sayfanin grafik tasarimi ve kod yazilimi tamamen Nafiz KARAHISAR tarafindan yapilmistir.
nfzkara@hotmail.com
Yayın Grubu
Posta Kutusu Medya Tanıtım
AnkaraStyle | Yeni Demet Dergisi | Kargo | Barkod
Medya | Ajans | Organizasyon