Anasayfam Yap
   


Ünlü Türk modacıları...
Tarih: 24.12.2013
5831 Kez Okundu
0 yorum var.
Yazi Boyutu
Ünlü Türk modacıları

Arzu Kaprol

 

Nişantaşı`nda bulunan Arzu Kaprol Galeri tasarımı ile tasarımcının yaratıcı kimliğini yansıtıyor. Arzu Kaprol 1993 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen yarışmada Özel Kostüm Tasarımı Ödülünü kazandı. Arzu Kaprol aynı zamanda özel kesimlere ve özel kumaşlara sahi pret a porter koleksiyonlarını da Türkiye`ye taşıyan isim…

 

 

 

Nişantaşı`nda bulunan Arzu Kaprol Galeri tasarımı ile tasarımcının yaratıcı kimliğini yansıtıyor. Arzu Kaprol 1993 yılında Beymen Academia tarafından düzenlenen yarışmada Özel Kostüm Tasarımı Ödülünü kazandı. Arzu Kaprol aynı zamanda özel kesimlere ve özel kumaşlara sahi pret a porter koleksiyonlarını da Türkiye`ye taşıyan isim…

 

Cemil İpekçi

`Elbise giyinme, örtünme fantazisidir` diyen belkide Türkiye`nin en ünlü yaşayan modacısı Cemil İpekçi uzun yıllardır Türk modasına geleneksel Türk motifleri ve Osmanlı sanatı ile yön vermekte. Özel tasarım kıyafetlerinde en büyük farkı kumaşları ve kumaşların üzerine uygulanan motiflerin zenginlikleri… Cemil İpekçi butikte sadece özel tasarım gece kıyafetleri değil tek olarak üretilmiş pantolon ve elbise bulma şansınızda var. Ayrıca butikte, aksesuarlar, çanta ve şapkalarda bulmak mümkün.

Cengiz Abazoğlu

Cengiz Abazoğlu son yıllarda Türk moda dünyasının çıkardığı en önemli modacılardan bir tanesi. Haute Couture olarak çalışan modacı sadece gece kıyafetleri değil gündüz abiyelerinde de en yenilikçi isimlerinden bir tanesi. Tasarımcının giysilerinde asimetrik tasarımlar ve ilginç formlar bulmanız mümkün.

 

Dilek Hanif

Dilek Hanif Türk sanat dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim. Sahne kıyafetleri ve gece elbiseleri konusunda oldukça tecrübeli ve deneyimli olan tasarımcı birçok ünlü ismin moda konusundaki tercihleri… Yıllar önce Teşvikiye`de açtığı mağazasında özel tasarım kıyafetleri yurtdışından getirip satarken kendisini tasarım dünyasının içinde bulan Dilek Hanif sahne ve gece elbiselerinin yanında gelinlik tasarımlarında da iddialı.

 

Yıldırım Mayruk

Türkiye’nin en tanınmış modacılarından biri olan Yıldırım Mayruk, birçok farklı ülkede koleksiyonları satılan bir modacı. Gelinlik damat gibi özel gecelere yönelik kıyafetlerde tasarlayan Yıldırım Mayruk her yıl düzenlediği ve büyük ilgi gören defilelerinde asıl kreasyonlarını sergiliyor.

Gamze Saraçoğlu

 

New York’ta Donna Karan için çalıştıktan sonra Türkiye’ye dönen Gamze Saraçoğlu Teşvikiye’de bulunan butiğinde günlük kıyafetler ve klasik kıyafetler tasarlıyor. Türkiye’de Beymen’de tasarım yaptıktan sonra 2004 yılında Gamze Saraçoğlu Moda Tasarım Stüdyosunu kuran tasarımcı Zara, Marks & Spencer gibi markalar için tasarımlar gerçekleştirdi. Tasarımları Londra, Kopenhag ve Paris gibi önemli kentlerde satılan modacı tasarım ve danışmanlık hizmetleri sunuyor.

 

Raşit Bağzıbağlı

 

Başarılı tasarımcı 21 yaşında, ilk Couture koleksiyonunun defilesini gerçekleştirdi. Türk moda sektöründeki en genç Couture tasarımcısı olmanın gururunu yaşayan Raşit Bağzıbağlı, çok kısa bir süre içerisinde iş, sanat ve siyaset dünyasından seçkin isimlerin, dünyaca ünlü yıldızların tercih ettiği, elegan tarzıyla fark yaratan bir tasarımcı olmayı başardı. Paris Hilton’un Türkiye ziyareti sırasında keşfettiği modacı Raşit Bağzıbağlı, Hilton`dan yeni siparişler aldığını açıkladı. Aynı zamanda B Rushh markasının yaratıcısı olan Raşit Bağzıbağlı, "Dünya standartlarında bir iş yaptığımı göstermiş oldum. Çok mutluyum. Paris, iki tane daha elbise sipariş etti. Ama benim asıl amacım çağdaş Türk kadınını giydirmek" dedi.

 

Barbaros Şansal

 

2023’e Hikâyeler” adlı gösteri zincirinin de isim babası olan Barbaros Şansal, bir yandan ulusal markalaşmayı sürdürürken, şimdilerde ise Yıldırım Mayruk Moda Laboratuvarında Türkiye’nin en önemli moda arşivini planlamakta ve küresel organizasyonların yanı sıra, eğitim vermek üzere de yaratıcı stratejiler oluşturmaya çalışmakta olan modacılardan…

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI...
Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu siz ekleyin.
SİZİN YORUMUNUZ...
Yorumlarınız bizim için önemlidir
Ad Soyad....:
      
Not Başlığı....:
Notunuz......:

Posta Kutusu Medya Tanitim - 2011 Tüm Haklari Saklidir.
Bu sayfanin grafik tasarimi ve kod yazilimi tamamen Nafiz KARAHISAR tarafindan yapilmistir.
nfzkara@hotmail.com
Yayın Grubu
Posta Kutusu Medya Tanıtım
AnkaraStyle | Yeni Demet Dergisi | Kargo | Barkod
Medya | Ajans | Organizasyon